top of page
כללי וחאקי
DSC_7603.JPG

חאקי

חולצה

ניתן יהיה לקנות חולצת חאקי רשמית של הצופים בפעולות הראשונות. עלות החולצה הינה $25. התשלום עבור החולצות יהיה במזומן בלבד. ניתן לשלם באשראי מראש בחנות שבט גפן. מכנסי חאקי אותם ניתן לקנות בכל חנות כמו גאפ, אולד נייבי, ועוד.

 

עניבה

ביום הצופה החניכים יקבלו עניבה של השבט. אם העניבה הלכה לאיבוד, החניך יתבקש לרכוש עניבה נוספת בעלות של $5.


חאקי חגיגי

החניכים מתבקשים לרכוש חולצה לבנה של שבט גפן. עלות החולצה הינה $25. החולצה תשמש את החניכים בטקסים השונים כחלק ממדי החאקי החגיגי אותם הם יתבקשו ללבוש. חולצת חאקי וחולצה לבנה יימכרו בפעולות הראשונות של השנה. התשלום הינו במזומן בלבד. חניך שברשותו חולצה לבנה משנים קודמות, אינו צריך לרכוש חולצה חדשה.

חניכים ותיקים מתבקשים להגיע על חאקי מלא החל מהפעולה הראשונה. חניכים חדשים מתבקשים להגיע על חאקי מלא החל מהפעולה הרביעית.

 

בנושא חאקי ועניבות אנא צרו קשר באימייל עם גזברית השבט.

צילום

 

בהרשמה לשבט, ההורים מאשרים לשבט גפן ולצופים לעשות שימוש בכל תמונה או/ו סרטון אשר יצולמו במהלך הפעולות השונות. השימוש יכלול, בין היתר, העלאת תמונות לאתר השבט, דף הפייסבוק של השבט, או כל מטרה אחרת הקשורה לפעילות השבט.

כללי

 

בכל שאלה, הערה או הארה, אנא פנו למרכז/ת הבוגר/ת של השבט, לראשי השבט, או לגברית השבט.

DSC_5186.JPG

פעולה ראשונה

שנת הפעילות 2023-24
תפתח ביום ראשון
10 בספטמבר 2023.

DSC_7626.JPG
פעולה ראשונה
פעולה רגילה
DSC_6849.JPG

שגרת פעולות

שעות הפעילות

הפעולות יתקיימו אחת לשבוע בימי ראשון בין השעות 4:00-5:55 אחרי הצהריים ברוזלין, אלא אם כן נאמר אחרת. אנא הגיעו כמה דקות לפני תחילת הפעולה ואיספו את ילדיכם בזמן בסוף הפעולה מראש.

מקום מפגש ואיסוף

בעת ההגעה לפעולה החניכים מתבקשים להגיע לספריה. בסוף הפעולה ההורים מתבקשים לאסוף את החניכים מהלובי של הבניין בו מתקיימת הפעילות. בזמן ההורדה והאיסוף אנא הקפידו לא להפריע לפעילות השוטפת בבניין. יש להחנות את הרכבים ולאסוף את החניכים ברגל. אין להחנות בחניות כפולות ואין להשאיר רכבים ללא נהג בכיכר לפני הכניסה הראשית. אנא הישמעו להנחיות ההורים התורנים אשר יעמדו בחוץ ויכוונו את התנועה. שיתוף הפעולה שלכם חשוב מאוד.


נוכחות בפעולות

נוכחות החניכים בפעולות חשובה מאד על מנת לשמור על רצף פעולות ולשמור על המוטיבציה של החניכים ושל הקבוצה. כמו כן, המדריכים משקיעים זמן רב ומחשבה בהכנת הפעולות על מנת שלחניכים יהיה תוכן מעניין וכיפי ואי הגעת חניכים פוגעת באיכות הפעולות. אם החניך אינו יכול להגיע לפעולה, אנא הודיעו בפרטי בהקדם האפשרי למדריך של הקבוצה או למרכז/ת השבט, בבקשה לא להודיע על היעדרות בקבוצה הגדודית.

נוכחות הורים

הצופים הנה תנועת נוער על כל המשתמע מכך, כולל הטלת האחריות על בני הנוער המדריכים ופיתוח עצמאות אצל החניכים. לפיכך, חל איסור מוחלט על כניסת הורים לפעולות. במידה ויש קושי לילד, נא לפנות למדריך האישי, לראשג"ד של הקבוצה או למרכז/ת השבט מראש.

איחורים

נא השתדלו לא לאחר לפעולות שכן זה מאד פוגע בפעולה ומקשה על המדריכים וכל הקבוצה להיות מרוכזים בפעולה. חניך שיאחר יתבקש לחכות מחוץ לחדר הפעילות עד לתחילת החלק הבא של הפעילות על מנת לא להפריע לכל הקבוצה

אנא הביאו את הילדים מספר דקות לפני תחילת הפעולה.


עזיבה מוקדמת של הפעילות

אם יש חניך שצריך לצאת מוקדם מהפעולה- אנא הודיעו לראשג"ד של הקבוצה/למדריכים או למרכז/ת השבט מראש והחניך יחכה לכם בלובי. הורים לא יורשו להיכנס לפעולות ולהוציא חניכים.


חאקי

כבכל שנה תהיה הקפדה על הגעה לפעילות על חאקי מלא (חולצת חאקי, מכנסי חאקי, ועניבה). חניך ללא חאקי לא יוכל להשתתף בפעולות וייאלץ להתקשר להוריו שיבואו לאסוף אותו או להביא לו חאקי. רק חניכים חדשים יכולים לא להגיע על חאקי בשלוש הפעולות הראשונות, אולם החל בפעולה הרביעית גם הם יתבקשו להגיע על חאקי מלא. בזמן טקסים החניכים מתבקשים להגיע על חאקי חגיגי: חולצה לבנה של שבט גפן, מכנסי חאקי, ועניבה. המדריכים יודיעו לחניכים כשצריך חאקי חגיגי וגם יישלחו אי מיילים ומסרונים להורים.

 

משמעת

ההורים והחניכים מתבקשים לקרוא את תקנון ההתנהגות של שבט גפן ולפעול לפיו, כמו גם את קוד ההתנהגות של הנהגת צבר. אנא הדגישו בפני החניכים את החשיבות של הקשבה למדריכים ושמירה על המשמעת בקבוצה. הפרעות מונעות מהמדריכים להעביר את הפעולות שעמלו עליהן ומקשות על כל הקבוצה. רק שיתוף פעולה מצד החניכים וההורים יבטיח לכל ילדי השבט שנת פעילות מוצלחת ומהנה.


שימוש בטלפונים ניידים

במהלך הפעולה לא יתאפשר שימוש בטלפונים ניידים. החניכים מתבקשים שלא להביא טלפונים לפעולה או להניח את הטלפונים בקופסה ייעודית לכך בתחילת הפעולה ולאסוף אותם בתום הפעילות. נא הדגישו בפני החניכים את נושא אי השימוש בטלפונים במהלך הפעולה. זה מסיח את דעתם ומונע השתתפות פעילה ותקינה בפעולה


קבוצות וואטסאפ

קבוצות הוואטסאפ הגדודיות/השכביות נועדו להעברת הודעות בנוגע לצופים בלבד. אנא הימנעו מהעברת הודעות בנושאים אחרים על מנת שלא ליצור עומס על הקבוצה. אם יש לכם שאלות פרטניות, ניתן לפנות בפרטי למדריך או לראשג"ד של הקבוצה/השכבה. בנוסף, אנא הימנעו מפרסום הודעות שאינן בנושא הצופים. אם לדעתכם יש מודעה חשובה שראוי להביאה לידיעת הורי הגדוד/השכבה אנא שלחו הודעה בפרטי למרכז/ת השבט והם יעבירו אותה להנהגת השבט לאישור. מטרת מדיניות זו היא לוודא שהקבוצה לא תהפוך ללוח מודעות כללי ותטריד מבחינת כמות ההודעות שבה, וכך ישמר העניין המרכזי והוא פעילות הגדוד/השכבה.


מדריכים

אם יש הערות בנוגע למדריכים, אנא פנו למרכז/ת בוגר/ת של השבט בפרטי. אנו מבקשים לשמור על כבודם של המדריכים ולזכור שבסופו של דבר גם הם ילדים! בבקשה לא לפנות באופן ישיר למדריכים אלא רק דרך המרכז/ת או ראשי/גזברית השבט.

הורים המעוניינים להתנדב לאורך השנה או באירוע ספציפי, אנא צרו קשר כאן.

תקנון

תקנון התנהגות

Attitude and Behavior

I understand that my attitude and behavior are critical to the success of Shevet Gefen. I acknowledge that I share responsibility for the Shevet activities and I agree to abide by the following:

ALL TZOFIM (SCOUTS), BOTH SHACHBAG MEMBERS (GRADES 10-12) AND CHANICHIM (GRADES 1-9), MUST FOLLOW THE CODE OF CONDUCT AND ACT RESPECTFULLY.

Therefore, the following actions will be implemented in all cases where any child behaves inappropriately and/or physically harms another:

First Misconduct

The child will be given a warning by his/her madrich regarding his/her disruptive behavior and he/she will be removed from the group and the activity for a short cooling period.

Second Misconduct

The child will be removed from the group and the activity for a short cooling period and the parents will be informed of possible future disciplinary actions.

Third Misconduct

The child will be permanently removed from the program for the remainder of the day. The parent, or other emergency contact, will be contacted and will be required to pick-up the child immediately.

Any Additional Misconduct:

The parents will be contacted and the child will be suspended from the program unless his/her parents accompany him/her to the next activity. The children should be aware that they will be held responsible for their actions and that inappropriate behavior is never acceptable in our program.

1.

I will be sensitive to the needs of each group (shevet, troop) member.

3.

I will respect the people and places with whom I come in contact at all times.

5.

I understand that the use of tobacco, alcohol, or drugs will not be tolerated, and that usage of such substances during any activity will result in expulsion from the activity.

7.

I will use all required safety equipment and follow safety rules and procedures.

9.

I will be responsible for my personal belongings and equipment and I will not hold my troop / group or the shevet responsible for loss or damage due to my own negligence or neglect.

2.

I will follow all directions promptly and respectfully and I will not disturb others.

4.

I will not physically or verbally harm others, in person or online, and I will not use abusive or profane language. (Including hitting, spitting, and verbal and written names calling)

6.

I will treat all resources provided for use with care. I understand that I will be assessed damages to any equipment in the event that my use of such equipment is negligent or abusive.

8.

I will respect the personal equipment and property of others.

10.

I understand that if I am sent home early from a meeting or activity due to any serious misconduct, it will be at my parent or guardian’s expense.

bottom of page